Difference between revisions of "Template:Product IPC"
| Line 137: | Line 137: | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N52BM3Z|N52BM3Z]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N52BM3Z|N52BM3Z]] | ||
|[[File:N52BM3Z.png|100px]] | |[[File:N52BM3Z.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Varifocal_Dome_Network_Camera_N52BM3Z_v001_006.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BD22|N51BD22]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BD22|N51BD22]] | ||
|[[File:N51BD22.png|100px]] | |[[File:N51BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_Bullet_Network_Camera_N51BD22_N51BD23_v001_004.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BD22|N51BD23]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BD22|N51BD23]] | ||
|[[File:N51BD22.png|100px]] | |[[File:N51BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_Bullet_Network_Camera_N51BD22_N51BD23_v001_004.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BL22]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BL22]] | ||
|[[File:N51BD22.png|100px]] | |[[File:N51BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_MiniDome_Network_Camera_N51BL22_N51BL23_v001_007.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BL23]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BL22|N51BL23]] | ||
|[[File:N51BD22.png|100px]] | |[[File:N51BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_MiniDome_Network_Camera_N51BL22_N51BL23_v001_007.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
| Line 167: | Line 167: | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N51BI22|N51BI23]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N51BI22|N51BI23]] | ||
|[[File:N51BI22.png|100px]] | |[[File:N51BI22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_5MP_Fixed_MiniDome_Network_Camera_N51BL22_N51BL23_v001_007.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N41BD22|N41BD22]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N41BD22|N41BD22]] | ||
|[[File:N41BD22.png|100px]] | |[[File:N41BD22.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_4MP_Fixed_Bullet_Network_Camera_N41BD22_v001_001.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Lite/N41BK22|N41BK22]] | |[[USA/IPCamera/Lite/N41BK22|N41BK22]] | ||
|[[File:A211K02.png|100px]] | |[[File:A211K02.png|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_4MP_Fixed_Eyeball_Network_Camera_N41BK22_v001_001.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | |{{Template:DH_IPC-HX2X3X-Rhea}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Ultra/DH_IPC_EBW812A0N|DH-IPC-EBW812A0N]] | |[[USA/IPCamera/Ultra/DH_IPC_EBW812A0N|DH-IPC-EBW812A0N]] | ||
|[[file:DHIPCEBW812A0N.jpg|100px]] | |[[file:DHIPCEBW812A0N.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_12MP_Fisheye_DH-IPC-EBW812A0N_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Cavlir}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Cavlir}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_EBW86A0N|DH-IPC-EBW86A0N]] | |[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_EBW86A0N|DH-IPC-EBW86A0N]] | ||
|[[file:DHIPCEBW812A0N.jpg|100px]] | |[[file:DHIPCEBW812A0N.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_6MP_Fisheye_DH-IPC-EBW86A0N_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Cavlir}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Cavlir}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HDBW83A1EN_Z|DH-IPC-HDBW83A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HDBW83A1EN_Z|DH-IPC-HDBW83A1EN-Z]] | ||
|[[file:HDBW82A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW82A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:201702022331903_Datasheet_IR_3MP_Varifocal_MiniDome_DH-IPC-HDBW83A1EN-Z_IVS_v001_004.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | ||
|- | |- | ||
| Line 202: | Line 202: | ||
|[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HDBW82A1EN_Z|DH-IPC-HDBW82A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HDBW82A1EN_Z|DH-IPC-HDBW82A1EN-Z]] | ||
|[[file:HDBW82A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HDBW82A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_IR_2MP_Varifocal_Bullet_DH-IPC-HDBW82A1EN_IVS_v001_004.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | ||
|- | |- | ||
|[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HFW82A1EN_Z|DH-IPC-HFW82A1EN-Z]] | |[[USA/IPCamera/Super/DH_IPC_HFW82A1EN_Z|DH-IPC-HFW82A1EN-Z]] | ||
|[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | |[[file:HFW82A1EN.jpg|100px]] | ||
| − | |[ | + | |[https://dahuawiki.com/File:Datasheet_IR_2MP_Varifocal_Bullet_DH-IPC-HFW82A1EN-Z_IVS_v001_003.pdf <ul class="fa-ul"> <li><i class="fas fa-file fa-4x" style="color:darkred;></i></li></ul>] |
|{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | |{{Template:DH_IPC-HX8XXX-Eos}} | ||
|- | |- | ||
Revision as of 16:07, 20 November 2018
| Models | Image | Specifications | Firmware |
|---|---|---|---|
| N28BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N28BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BA4 | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BB7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| N68BL7Z | Build Date: 07-09-2021
| ||
| NK8BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4 | Build Date: 09-30-2021
| ||
| N68BR4V | Build Date: 09-30-2021
| ||
| DH-IPC-HF8835FN | Build Date: 06-19-2019
| ||
| N45BB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N25BA5 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CM5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N85CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N65CB5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N65CL5Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N45CL5Z-B | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N52BF3Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N52BM3Z | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BD22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BD23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BL22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BL23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N51BI22 | [URL |
Build Date: 07-07-2021
| |
| N51BI23 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N41BD22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| N41BK22 | Build Date: 07-07-2021
| ||
| DH-IPC-EBW812A0N | Build Date: 12-27-2016
| ||
| DH-IPC-EBW86A0N | Build Date: 12-27-2016
| ||
| DH-IPC-HDBW83A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW83A1EN-Z | [URL |
Build Date: 12-09-2016
| |
| DH-IPC-HDBW82A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW82A1EN-Z | Build Date: 12-09-2016
| ||
| DH-IPC-HFW52A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW52A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW54A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW54A1EN-Z | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW4421EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW44A1FN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW44A1FN-AS | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDBW42A1FN-AS | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW44A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW42A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HFW44A1SN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1EN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW42A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-HDW44A1MN | [URL |
Build Date: 9-7-2021
| |
| DH-IPC-EB55A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-EB54A0N | [URL |
Build Date: 9-7-2015
| |
| DH-IPC-HFW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW23A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW21A0RN-ZS | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HFW13A0SN-0600B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDW13A0SN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0280B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
| |
| DH-IPC-HDBW13A0EN-0360B | [URL |
Build Date: 08-30-2017
|